Kalinic és Ilicic kivégezte az Intert Milánóban

A Fiorentina 4–1-re nyert az eddig százszázalékos Inter otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, ezzel a tabella élére állt.

A találkozónak mindkét gárda úgy vágott neki, hogy ebben a bajnokságban még nem kapott gólt az első félidőben. A firenzeiek ezt továbbra is elmondhatják magukról, arról pedig tettek, hogy a milánóiakra ez ne legyen igaz. Samir Handanovic már a 3. percben összehozott egy tizenegyest, amelyet honfitársa, Josip Ilicic értékesített. 0–1

A 18. percben is a két szlovén volt a főszereplő, ekkor az Inter kapusa Ilicic lövése után bele tudott ütni a labdába, de az pont a kapuba hullott volna, a berobbanó Nikola Kalinic a gólvonalról biztosította be a második vendéggólt. 0–2

Amelyet nem sokkal később követett a harmadik, Marcos Alonso szépen megkerülte a bal szélen Ivan Perisicet, majd tökéletesen tálalt a középen érkező Kalinic elé. 0–3

A hazaiak nehezen viselték a helyzetet, egyre többet kezdték faragni a firenzeieket. Ezt megúszták kiállítás nélkül, Joao Mirandának viszont erre esélye sem volt, miután lerántotta a gólhelyzetben kitörő Kalinicet, a 31. percben emberhátrányba került az Inter.

A Fiorentina a második félidőben sem állt vissza, igyekezett tartani a labdát, de így is „sikerült” kapnia egy gólt, Mauro Icardi volt eredményes. 1–3

A csodás egyenlítésben azonban nem reménykedhettek a hazaiak, főleg azok után, hogy Ilicic önzetlen passzából Kalinic megszerezte harmadik találatát is. 1–4

Az Inter tehát csúnya zakóval mondott búcsút hibátlan mérlegének, a Paulo Sousa által irányított Fiorentina pedig a sikerével a tabella élére ugrott.

Internazionale–Fiorentina 1–4 (Icardi 60., ill. Ilicic 4. – 11-esből, Kalinic 18., 23., 77.)