4–0 után 5–0 – a Napoli is kitömte a Laziót

A Napoli teljesen megérdemelten 5–0-ra legyőzte a Laziót a bajnokság negyedik fordulójában.

Ahhoz képest, hogy az első percekben még a Laziónak volt helyzete, alapos verésbe szaladt bele a római csapat Nápolyban – Maurizio Sarri eddig nyeretlen csapata kitömte ellenfelét. A gólgyártást a remek napot kifogó Gonzalo Higuaín kezdte meg a 14. percben, miután tanítani valóan fordult le védőjéről, és 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

Higuaín mellett Lorenzo Insignét lehetett még a legjobban dicsérni: az olasz támadónak nagy érdemei voltak abban, hogy még a szünet előtt nőtt a fölény, amikor csodás labdával ugratta ki Allant, a brazil középpályásnak csak be kellett fejeznie Federico Marchetti kapussal szemben az akciót. 2–0

Insigne még az első félidőben maga is betalálhatott volna, de lövése végül fölé szállt. Nem úgy a 47. percben, amikor Higuaín siklott át a Lazio-védők között, mint kés a vajon, és ugyan a több bravúrt bemutató Marchetti védett még elsőre, a kipattanót Insigne a kapuba pofozta. 3–0

A folytatás gyakorlatilag már kivégzésre emlékeztetett, a Napoli az előny birtokában is nagyon pörgött, a Lazio pedig leeresztett. Higuaín a 65. percben már úgy hagyhatta el a pályát, hogy duplázott, miután a jobb oldalról betörve remekül helyezett a kapu jobb oldalába az 59. percben. Az argentin labdarúgó már tíz gólnál tart az olasz bajnokságban a Lazio ellen. 4–0

A Higuaín helyére beálló Manolo Gabbiadini sem maradt gól nélkül, ő Allantól kapott tökéletes labdát, ziccert kellett gólra váltania, és Marchetti mellett ügyesen el is pörgette a labdát. 5–0

A Lazio a Chievótól elszenvedett 0–4 után második idegenbeli meccsén is kiütéses vereséget szenvedett. Ezt megelőzően 2007 szeptemberében nyert legutóbb a Napoli 5–0-ra a Serie A-ban.

Napoli–Lazio 5–0 (Higuaín 14., 59., Allan 35., Insigne 47., Gabbiadini 79.)