A Milan még nem szerzett ennyi gólt a szezonban

A bajnokság 14. fordulójában a Milan 4–1-re legyőzte hazai pályán a súlytalan Sampdoriát.

Középmezőnybeli helyezése ellenére nem sok ellenállást tanúsított a Sampdoria a San Siróban, a Milan gólzáporos győzelmét pedig megalapozta, hogy a hazaiak már a meccs elején meg tudták szerezni a vezetést.

Pedig az első fél percben még a Samp szerezhette volna meg a vezetést, amikor az elmúlt hetekben remeklő Gianluigi Donnarumma röviden rúgta előre a labdát, Roberto Soriano lecsapott, de távoli lövése után a kapus javította a hibáját. M’Baye Niang volt a meccs főszereplője, aki a 16. percben előkészítőként jeleskedett, beadása után a már nem először lemaradó genovai védők között Giacomo Bonaventura passzolt a hálóba. 1–0

Az állandósuló hazai fölény mellett nem volt meglepetés, hogy a Milan még a szünet előtt növelte előnyt: Bonaventurát buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt Niang a léc alá vágta (a bajnokságban ez volt az első gólja a Milan mezében). Az ezúttal középen játszó francia támadó ráadásul a második félidő elején is villant, amikor elképesztő gyorsasággal csapott le Emiliano Viviano kigurítására, majd higgadtan a kapuba helyezett. 3–0

Egyoldalú volt a mérkőzés, és a legszebb gól még hátra volt: a 79. percben Alessio Cerci beadását a Niang helyére beálló Luiz Adriano vette mellre, majd estébe a kapuba lőtt. 4–0

Bonaventura szabadrúgásból növelte kis híján a különbséget, Carlos Bacca ziccerénél Viviano pedig még épp időben kapta el a labdát a gólvonal előtt, a hajrában mégis szépítettek a vendégek, Andrea Poli fölösleges kézimunkája és egy könnyű síppal befújt tizenegyes után Eder helyezett a hálóba.

A Milan 4–1-re nyert, először szerzett több mint három gólt a bajnokságban, és jelenleg az 5. a tabellán.

Milan–Sampdoria 4–1 (Bonaventura 16., Niang 38. – 11-esből, 49., L. Adriano 79., ill. Eder 87. – 11-esből)