A Juventus már ott liheg a dobogósok nyakán

A bajnokság 14. fordulójában a Juventus 3–0-ra győzött a Palermo vendégeként.

Sorozatban negyedik bajnoki győzelméért utazott Szicíliára a címvédő Juventus, mely a hétközi Bajnokok Ligája-csoportmeccsen legyűrte a Manchester Cityt.

Az első félidőben Mario Mandzukic maradt le hajszállal Stefano Sturaro jó beadásáról, majd Giorgio Chiellini fejelt épphogy mellé egy szögletet követően – a Juventus már a meccs elején jelezte, hogy a három pontért jött.

Paul Pogba aztán sárga lapot kapott a félidő derekán, ami azért fontos, mert a Juve kulcsembere így kihagyja a jövő heti, Lazio elleni bajnokit. A túloldalon Alberto Gilardino puskázott el egy helyzetet, majd Leonardo Bonucci fejelt mellé nagyon-nagyon közelről. Az első félidő nem hozott gólt, Juan Cuadrado még az oldalhálóba bombázott a lefújás előtt.

A fordulás után aztán megszerezte a vezetést a Juventus: a volt Palermo-játékos, Paulo Dybala adott be pazarul a bal oldalról, a középen berobbanó Mario Mandzukic pedig az ötösről fejelt a hálóba elsöprő erővel. Dybala ebben a szezonban egyébként a Juventus 18 bajnoki góljának feléből szerepet vállalt (6 gól, 3 gólpassz). 0–1

A második félidő második felében hiába volt többet a labda a Palermónál, az újabb gólt mégis a Juventus szerezte a hajrában: Álvaro Morata, Pogba, majd Sturaro volt a labda útja, utóbbi a tizenhatoson belül fordult le védőjéről és 15 méterről, középről lőtt a kapu bal oldalába laposan. 0–2

Ám ekkor még mindig nem volt vége a mérkőzésnek, a hosszabbításban, pontosabban a 93. percben bevitte a kegyelemdöfést is a torinói csapat. Morata kényszerítőzött Simone Zazával a tizenhatoson belül, végül utóbbi fordult kapura a bal oldalon és 10 méterről a rövid alsóba lőtt, a kapus mozdulni sem tudott, ezzel kialakult a végeredmény. 0–3

A Juventus így sorozatban negyedik bajnoki győzelmét aratta, és megközelítette három pontra a tabellán a negyedik helyezett AS Romát.

Palermo–Juventus 0–3 (Mandzukic 54., Sturaro 90., Zaza 93.)