Simán nyert a listavezető

A 34. forduló nyitómeccsén szerda este a listavezető Carpi F.C.1909 megerősítette az első helyét a tabellán, miután a vártnál sokkal simábban, 3-0 arányú győzelmet aratott a második helyezett Bologna Fc 1909 felett.

Az első játékrész hajrájában Lorenzo Pasciuti találatával szereztek vezetést, a szünet után nem sokkal Antonio Di Gaudio is betalált, a végeredményt pedig Lorenzo Lollo gólja állította be a 83. percben.

A meccset Laribi kiállítása miatt a Bologna végül tíz emberrel fejezte be, 1-0-ig abszolút fölényben játszottak, később azonban leginkább kapkodásba csapott át a vendégek játéka, a veszett fejsze nyelét pedig nem volt esélyük elkapni.

Nyolc fordulóval a bajnokság vége előtt a Carpi előnye 12 pont a mezőny élén, a harmadik előtt pedig már 16, így az Emilia-romagnai kis csapat feljutására most már tényleg óriási esély van.

forrás: Serie B facebook