Higuaín góljával nyert a Napoli Firenzében

A szezonban másodszor szenvedett vereséget hazai pályán a Fiorentina labdarúgócsapata: a firenzeiek Gonzalo Higuaín gólja után 1–0-ra kaptak ki a Napolitól.

Higuaín az első félidőben csak lesgólig jutott, a másodikban viszont már bevette a kaput.

A 61. percben Christian Maggio beadása Nenad Tomovicsról lepattant, a Napoli csatára pedig 11 méterről a léc alá bombázott (1-0). Az argentin támadó az elmúlt négy bajnokiján immár hatodik gólját szerezte.

Vincenzo Montella csapata a folytatásban támadásba lendült, a nápolyiak viszont jól őrizték az eredményt. A Fiorentina végül csak lécig jutott Mario Gomez révén, pedig a violáknak még az utolsó pillanatokban is volt esélyük az egyenlítésre, ám Manuel Pasqual lövése után a gólvonal előtt Kalidou Koulibaly becsúszva mentett.

A Napoli sorozatban nyolcadik bajnokiján maradt veretlen, és már harmadik a tabellán.

Rafa Benítez együttese számára rossz hír ugyanakkor, hogy Lorenzo Insigne térdsérülést szenvedett az összecsapáson.
Fiorentina–Napoli 0–1 (Higuaín 61.)