Pirlo a 93. percben nyerte meg a derbit a Juvénak

A Serie A 13. fordulójában a Juventus hazai pályán 2–1-re legyőzte a Torinót a városi rangadón, így zsinórban a 25. hazai bajnoki mérkőzését nyerte meg.

Ömlő esőben kezdődött el a torinói városi rangadó, amelyet a Juventus kezdett jobban, az első negyedórában beszorította a Torinót a kapuja elé, a 13. percben pedig büntetőhöz is jutott: Andrea Pirlo szabadrúgásába Omar El Kaddouri tette bele a kezét. A büntetőt Arturo Vidal végezte el, de hiába lőtte a labdát a bal felső sarokba, újra el kellett végeznie a tizenegyest, mert több játékos is korán lépte át a tizenhatos vonalát. A chilei másodjára a jobb alsó sarokba küldte a labdát. 1–0

Hét perccel később nem akármilyen találattal válaszoltak a vendégek: Bruno Peres indult el a saját tizenhatosától, lefutott három embert is a jobb oldalon (Patrice Evra ki is akadt Vidalra, aki nem támadta a brazilt), majd 14 méterről lőtt jobbal kapura a másik térfélen, a labda a jobb oldali kapufáról pattant a bal alsó sarokba. A Torino 2002 februárja óta most lőtt először gólt a Juvénak a városi rangadón. 1–1

A fordulást követően könnyedén fordíthatott volna Giampiero Ventura együttese, az 52. percben Amauri bal oldali lapos beadását Fabio Quagliarella becsúszva lőtte a jobb alsó sarok mellé centikkel, két korábbi Juventus játékos hozhatta volna tehát össze a második gólt a Torinónak.

A 76. percben Vidal szerzett újabb gólt, amit a játékvezető les miatt nem adott meg jogosan. Két perccel később Stephan Lichtsteiner gyűjtötte be a második sárga lapját, nehéz helyzetbe hozva csapatát. Az emberelőnnyel azonban nem tudott élni a Torino, amely az utolsó percekben a döntetlen megőrzésére törekedett, de jött a 93. perc és Pirlo, aki Vidal labdáját vágta be kegyetlenül a jobb alsó sarokba, ezzel megszerezve a Juventus újabb hazai bajnoki győzelmét – immáron a huszonötödiket zsinórban. 2–1

Juventus–Torino 2–1 (Vidal 15. – tizenegyesből, Pirlo 93., ill. Peres 22.)