Totti bombagólt lőtt, a Roma fordított Genovában

A Roma az utolsó negyedórában fordítva 3–2-re győzött a Genoa vendégeként a bajnokság 36. fordulójában.

Térdsérülései miatt Kevin Strootman az utóbbi két szezont szinte teljes egészében kihagyta, a mostani idényben eddig mindössze 13 percet játszott.

Nagy nap volt a mai a holland középpályás számára, hiszen 2015 januárja után ismét a Roma kezdőcsapatába jelölték, öröme pedig a 6. percben tovább nőhetett, Mohamed Salah ugyanis megszerezte a vezetést a „farkasoknak”.

A Genoa gyorsan egyenlített Panajotisz Tahcidisz góljával, sőt a második félidő közepén Leonardo Pavoletti találatával fordított a hazai gárda.

A Romában ekkor már pályán volt Francesco Totti, majd beállt Edin Dzeko is. Luciano Spalletti jó érzékkel cserélte be őket, hiszen a 77. percben Totti egy legurított szabadrúgás utáni bombával egyenlített, tíz perccel később pedig Dzeko gólpasszt adott Stephan El Shaarawynak.

Genoa–AS Roma 2–3 (Tahcidisz 13., Pavoletti 65., ill. Salah 6., Totti 77., El Shaarawy 87.)