Hiába nyert a Carpi, Baloghék maradtak bent

A Carpi 2–1-re nyert Udinében a bajnokság utolsó fordulójában, ám ezzel sem kerülte el a kiesést, mivel a Palermo – Balogh Norbert nélkül – 3–2-re megverte otthon a Hellas Veronát.

A Palermo 3–2-re nyert az utolsó helyen végző Hellas Verona ellen.

Balogh Norbertet nem cserélte be a szicíliaiakat irányító Davide Ballardini. A Palermo harmadik gólját Alberto Gilardino szerezte, akinek a Hellas Verona volt a 39. „áldozata” a Serie A-ban, ilyen sok csapat ellen más játékos nem volt eredményes az olasz élvonalban.

Palermo–Hellas Verona 3–2 (Vázquez 28., Maresca 51., Gilardino 64., ill. Viviani 48., Pisano 84.)

A Carpi is megtette, amit tehetett, a 37. perctől emberelőnyben játszva 2–1-re győzött Udinében.

Antonio Di Natale góllal búcsúzott az Udinésétől. A 38 éves csatár 12 év alatt 445 mérkőzésen 227-szer vette be az ellenfelek kapuját a fekete-fehérek mezében. A 227. találatát a Carpi ellen jegyezte, tizenegyesből, egy perccel a becserélése után.

Udinese–Carpi 1–2 (Di Natale 79. – 11-esből, ill. Verdi 36., 38. – az elsőt 11-esből)

Miroslav Klose is vesztes mérkőzésen köszönt el csapatától, a Lazio 4–2-re kapott ki hazai környezetben a Fiorentinától. A rómaiakat elhagyó német csatár szintén 11-esből talált be.

Lazio–Fiorentina 2–4 (Lulic 2., Klose 74. – 11-esből, ill. Vecino 31., 70., Bernardeschi 40., Tello 45.)