Baloghéknak esélyük se volt az Inter ellen

Az Internazionale esélyeshez méltóan magabiztosan győzte le hazai pályán a Palermót a 28. forduló zárómeccsén.

Gyenge formában, legutóbbi öt tétmeccséből mindössze egyet megnyerve, a kupából való kiesést maga mögött hagyva várta a kiesés elől menekülő Palermót a milánói együttes. Természetesen a hullámvölgy ellenére Roberto Mancini együttese volt a meccs esélyese, és ezt végül igazolták is a kék-feketék.

A 11. percben Adem Ljajic rögtön egy szép lapos lövéssel tette le a névjegyét, hogy alig tizenkét percre rá Mauro Icardi szép mozdulatával megduplázza a hazai előnyt.

Hogy ne kényelmesedjenek el nagyon a hazaiak, Franco Vazquez egy szép támadás végén lőtt a léc alá, hogy a szünet előtt még kicsit demoralizálja a milánóiakat. Ám nem sikerült összehozni a szoros eredményt sem, hiszen tíz perccel a fordulás után Ivan Perisic is eredményes volt, végleges eldöntve ezzel a mérkőzés sorsát.

A szicíliaiaknál ismét pályára léphetett a Debrecenből igazolt Balogh Norbert, ám a magyar játékos a pályán töltött tíz perce alatt nem tudott csodát tenni.

Internazionale–Palermo 3–1 (Ljajics 11., Icardi 23., Perisic 54., ill. Vázquez 45.)

forrás: digisport.hu