Higuaín nélkül is hozta a kötelezőt a Napoli

A Napoli 3–0-ra legyőzte a Hellas Veronát a bajnokság 32. fordulójában.

A Napoli nem bízta a véletlenre a sereghajtó Verona elleni összecsapást, és egyből nekiment ellenfelének. Sorra dolgozta ki a helyzeteket, több kapufáig eljutott, a 33. percben pedig a vezetést is megszerezte!

Egy beadást követően José Callejón lőtt egyből kapura, Pierluigi Gollini kapus bravúrral védett, ám a középre ütött labdát az épp akkor érkező Manolo Gabbiadini egyből a kapu közepébe bólintotta (1–0).

A folytatásban sem vettek vissza a hazaiak, akik az első félidő hosszabbításában kettőre növelték előnyüket, miután tizenegyeshez jutottak. Lorenzo Insigne nem is hibázott, magabiztosan a jobb sarokba helyezte a labdát (2–0).

A második játékrészben már inkább a labdabirtoklásra ment a Napoli, visszaállt és nem erőltette a támadást, ennek ellenére a 70. percben Callejón is betalált, kialakítva a 3–0-s végeredményt.

A Napoli a hosszú eltiltását töltő Gonzalo Higuaín hiányában sem botlott, sikerével ismét hat pont a hátránya az éllovas Juventusszal szemben.

Napoli–Hellas Verona 3–0 (Gabbiadini 33., Insigne 45+2, Callajón 70.)