Borriellóék ott vannak a legjobb 16 között, a Cagliari az Inter ellen folytathatja

Az Olasz Kupa 4. fordulójában a Carpi labdarúgócsapata hazai pályán 2–1-re legyőzte a 60. perctől emberhátrányban játszó Vicenzát.

A vezetést a Carpi szerezte meg Matos révén, aki a 47. percben egy jobbról gyönyörűen érkező beadás után az ötösről a kapuba fejelt. A 60. percben Mario Sampirisi a 16-oson belül buktatta a kapura törő Marco Borriellót.

Sampirisit a bíró kiállította, Borriello pedig értékesítette a megítélt büntetőt, 2–0. A másodosztályú Vicenza erejéből már csak a szépítésre futotta, Leonardo Gatto a tizenegyest még a kapusba rúgta, de a kipattanót már a hálóba, beállítva így a 2–1-es végeredményt.

A Carpi a nyolcaddöntőben a Fiorentina vendége lesz.

4. FORDULÓ
Carpi–Vicenza (II.) 2–1 (Matos 47., Borriello 61. – 11-esből, ill. Gatto 75.)

Az idegenben játszó Cagliari 1–0-s győzelmet aratott a Sassuolo felett.

A találkozó 36. percében Alessandro Deiola remek passzát követően Marco Sau okosan, a kapus mellett a kapu jobb alsó sarkába helyezte a labdát, megszerezve ezzel a vezetést a Cagliarinak.

A Sassuolo a folytatásban hiába próbált egyenlíteni, a szardíniai csapat állta a rohamokat és 1–0-ra megnyerte a mérkőzést. A Cagliari az Olasz Kupa következő fordulójában az Interrel találkozik.

Sassuolo–Cagliari (II.) 0–1 (Sau 36.)