Udinei gólpasszokkal tarolt az Inter

A listavezető Internazionale kitömte az Udinesét a bajnokság 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén, így a forduló után is biztosan megőrzi pozícióját a tabella élén.

Könnyed győzelmet aratott Udinében az Inter, ám a kiütésben legalább ennyire benne volt a hazai csapat is, tudniillik három milánói gólt is a friuliak óriási hibái előztek meg.

Az udinei rémálom a 23. percben kezdődött, amikor Bruno Fernandes hátrapasszára Mauro Icardi csapott le Maurizio Domizzit megelőzve, az argentin pedig csupán negyedik (!) labdaérintéséből ellőtte a labdát Oresztisz Karnezisz mellett. 0–1

A második találathoz – mintegy fél óra elteltével – Domizzi hatalmas hibája kellett, és Jovetics szemfülessége, a védő nem találta el jól a labdát, a montenegrói támadó pedig ziccerben találta magát, és higgadtan emelt át a görög kapus felett. 0–2

Már-már hihetetlen, de a harmadik vendégtalálatot is egy „hazai átadás” előzte meg, a 83. percben Francesco Lodi passzolta két társ közé a labdát, Icardi ért ismét a leggyorsabban a labdához, és nagy erővel zúdított a kapuba. 0–3

Hogy ne csak a hazaiak hibáiról szóljon az összecsapás, arról három perccel később a csereként beálló Marcelo Bozovic tett, aki a tizenhatos bal oldali sarkáról óriási gólt ragasztott a bal felsőbe. Az Inter 4–0-ra kiütötte az Udinesét.

Udinese–Internazionale 0–4 (Icardi 23., 83., Sz. Jovetics 31., Brozovic 86.)