Az újonc ellen a Milan megszakított egy sorozatot, Torinóban nyert az Udinese

A Milan idegenben hátrányból felállva 4–2-re legyőzte az újonc Frosinonét a bajnokság 17. fordulójában.

A kieső helyen álló Frosinone előnnyel vonulhatott pihenőre, mivel Daniel Ciofani góljával a 19. percben megszerezte a vezetést. A szünet után magára talált a Milan, amely ebben az idényben az ezt megelőző mind az öt meccsét elveszítette, amikor hátrányba került, ám most megszakította negatív sorozatát.

A milánói csapat Ignazio Abate és Carlos Bacca találataival a második játékrész elején öt perc alatt megfordította a mérkőzést, majd az utolsó negyedórára fordulva Alex fejelt a kapuba. A hazaiak Federico Dionisi révén még szépítettek, de a hosszabbításban Giacomo Bonaventura visszaállította a kétgólos különbséget.

A Milan már négy meccs óta veretlen, és a Sassuolót megelőzve feljött a tabella hatodik helyére.

Frosinone–AC Milan 2–4 (Ciofani 19., Dionisi 83., ill. Abate 50., Bacca 55., Alex 77., Bonaventura 93.)

A Sampdoria hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Palermót, ezzel megszakította hétmeccses nyeretlenségi sorozatát. A genovai csapat első találatát Antonio Cassano készítette elő, aki 2014 novembere óta először adott gólpasszt a Serie A-ban.

Sampdoria–Palermo 2–0 (R. Soriano 53., Ivan 76.)

Az Udinese egy góllal nyert a Torino vendégeként.

Torino–Udinese 0–1 (Perica 41.)