Újabb siker, múlóban a tragikus idényrajt emléke, elhalasztották a Sassuolo–Torino meccset

A Bologna idegenben 1–0-ra legyőzte a Genoát a bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján.

A csereként beálló hazai játékost, Diego Perottit a 80. percben könyöklésért kiállították, és az addig jobbára védekezésre kényszerülő Bologna nem sokkal a lefújás előtt büntetett: egy szögletet követően Luca Rossettini fejelt a kapuba. A végjátékban egy vendégjátékos, Amadou Diawara is piros lapot kapott.

A szezont nagyon rosszul kezdő Bologna jó passzban van, 19 pontjából 16-ot a legutóbbi nyolc forduló során gereblyézett össze. A genovaiak sorozatban harmadszor kaptak ki.

Genoa–Bologna 0–1 (Rossettini 91.)

A Sassuolo–Torino mérkőzést a nagy köd miatt elhalasztották. A meccs játékvezetője, Domenico Celi eleinte csak a kezdési időpontot módosította, de miután semmi sem utalt arra, hogy a sűrű köd feloszlik, a találkozó elhalasztása mellett döntött.

A Frosinone csak a második játékrész derekáig tudta megnehezíteni a Palermo dolgát: a hazaiak végül annyi gólt (4) lőttek az újoncnak, mint a megelőző nyolc fordulóban összesen.

Palermo–Frosinone 4–1 (Goldaniga 5., F. Vázquez 17., Trajkovszki 60., Gilardino 86., ill. Sammarco 24.)