A ráadásban jött a slusszpoén – ikszelt a Roma

A bajnokság 15. fordulójában a Roma idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Torinóval.

Noha a nem túl eseménydús összecsapáson a Roma birtokolta többet a labdát, ez helyzetekben nem mutatkozott meg: Rudi Garcia csapata az első félidőben kapura lövésig sem jutott el, ilyen pedig először fordult elő a „Farkasoknál” ebben a szezonban.

Az utolsó negyed órára rákapcsoltak a vendégek, néhány pillanat alatt több lehetőséget is kialakítottak, ennek a 83. percben meg is lett az eredménye. Miralem Pjanic körülbelül 30 méterről végezhetett el szabadrúgás, magasan becsavart labdáját pedig nagyon elnézte a kapus, így a – valószínűleg beadásnak szánt – labda a kapuban kötött ki (1–0).

Amikor a vendégek már a lefújást várták, akkor robbant a bomba: a Torino a 94. percben büntetőhöz jutott! A tizenegyest Maxi López végezte el és nem is hibázott, a 31 éves támadó higgadtan a kapu jobb alsó sarkába gurított (1–1).

Ezzel a Roma elszalasztotta az esélyt arra, hogyha csak ideglenesen is, de feljöjjön a tabella harmadik helyére – Rudi Garcia gárdája maradt a negyedik.

Torino–AS Roma 1–1 (Maxi López 94. ill. Pjanic 83.)