A 93. percben jött a slusszpoén – ikszelt a Lazio

A Lazio a bajnokság 16. fordulójának záró mérkőzésén hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Sampdoriával.

A római csapat egy nem túl izgalmas mérkőzésen ikszelt a Sampdoriával. Hiába birtokolta sokkal többet a labdát a Lazio, mezőnyfölényéből nem tudott helyzeteket teremteni, az első félidőben a két csapatnak összesen egyetlen kaput eltaláló lövése volt.

A második játékrészben sem akadt sokkal több izgalom, a 78. percben azonban megtört a jég, Stefan Radu adta be a labdát a balszélről, a legmagasabbra emelkedő Alessandro Matri – aki tizenkét perccel korábban állt be csereként – pedig a kapu jobb felső sarkába bólintott (1–0) és megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A slusszpoén a 93. percben jött: a Sampdoria 22 méterre a Lazio kapujától szabadrúgáshoz jutott, Ervin Zukanovic lövése pedig megpattant egy védő fején, ennek következtében a labda irányt változtatott és a kapuban kötött ki (1–1).

A pontosztozkodás után a Lazio 12., míg a Sampdoria a 16. helyen áll a bajnokságban.

Lazio–Sampdoria 1–1 (Matri 78., ill. Zukanovic 93.)