Menetel a Juventus, megverte a Fiorentinát is

Hiába szerzett vezetést rögtön a meccs elején a Fiorentina, a Juventus gyorsan egyenlített, majd a meccs vége felé két újabb góllal biztossá tette a győzelmét a bajnokság 16. fordulójában.

Remekül kezdődött a meccs, mert a Fiorentina rögtön az első támadásából gólt szerzett. Bernardeschi tört be a Juventus tizenhatosán belülre a második percben, ahol találkozott Chiellinivel, a bíró pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt Ilicic berúgta. 0–1

Nem sokáig örülhetett azonban a vendégcsapat, mert a 6. percben Evra kiváló bal oldali beadását Cuadrado jobbról nagyon okosan fejelte az ellenkező oldalra, a jobb alsóba. 1–1

Cuadrado nem éppen a fejes gólok mestere, eddigi 25 olasz bajnoki góljából most először talált be fejjel. A gólját azonban nem ünnepelte, mert korábban a Fiorentinában játszott.

A gyors gólváltás után még tíz percig remek játékot láthatott a közönség, aztán elindult a biztonsági futball. Iram volt, küzdelem még inkább, de helyzetekkel nem kényeztették el a nézőket a csapatok.

A második félidő első felét is ugyanaz a biztonsági játék jellemezte, valahogy mintha mindkét csapatnak megfelelt volna az egy pont. Aztán a Juventus kicsit rátaposott a gázra, és egyre veszélyesebben kezdett támadni. A Fiorentina viszont nem jutott el Buffon kapujáig, és ez meg is bosszulta magát, mert a 80. percben megszerezte a vezetést a Juventus. Dybala indult meg egyedül egy gyors kontra végén a vendégek kapuja felé, és bár hosszan szöktette magát, Tatarusanuról kijött a labda, Mandzukic viszont jól érkezett, és 6 méterről a léc alá emelt. 2–1

Paulo Sousa hármat is cserélt, de ez sem segített, sőt Dybala révén a 91. percben újabb gólt szereztek a hazaiak, és megnyerték a meccset. 3–1

Ez volt sorozatban a hatodik győzelme a Juventusnak, és már a negyedik helyen áll. A Fiorentina viszont elszalasztotta a lehetőséget, hogy megközelítse az Internazionalét, amelynek immár négy pont az előnye.

Töretlenül jön előre viszont a Juventus, és már látótávolságban a dobogó. A maihoz hasonló játékkal nem is elérhetetlen...

Juventus–Fiorentina 3–1 (Cuadrado 6., Mandzukic 80., Dybala 91., ill. Ilicic 3. (11-esből)