Bő tíz perc alatt elrendezte az újoncot a Roma

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában a Roma hazai pályán 3–0-ra legyőzte az újonc Hellas Veronát.

A fővárosiak Fabrizio Cacciatore öngóljával kerültek előnybe, majd Miralem Pjanic és Adem Ljajics is eredményes volt.

A vendégek legutóbbi hat bajnokijukon nem tudtak nyerni a Roma otthonában, ezúttal sem volt ez másképp. Már a meccs elején egyértelművé tették a „farkasok", hogy a három pont a céljuk: előbb Miralem Pjanic, majd Daniele De Rossi veszélyeztetett.

A szünet előtt nem tudott a hálóba találni egyik csapat sem, a fordulás után azonban megtört a jég. Az 56. percben Maicon jobb oldali beadásába a becsúszó Fabrizio Cacciatora ért bele, így a labda olyan gellert kapott, ami becsapta Rafael kapust, és a hálóba pattant a labda, öngól. 1–0

Három perccel később megduplázta előnyét a Roma: Pjanic szenzációsan vette észre, hogy Rafael kijött a kapujából, és 22 méterről a jobb oldalról parádésan átemelte a veronai kapust, aki hiába támolygott vissza, nem tudta elérni a remekül helyezett lövést. 2–0

A három pont sorsa a 67. minutumban dőlt el: a debütáló Adem Ljajics a bal oldalról, 22 méterről szánta lövésre magát, a jobb alsóba tartó kísérletébe csak belekapni tudott Rafael, védeni nem, így megkapta harmadik gólját is a vendégcsapat. 3–0

A Roma így második bajnokiját is megnyerte a jelenlegi szezonban, míg a Verona mérlege ötvenszázalékos.

Roma–Verona 3–0 (Cacciatore 56. – öngól, Pjanic 59., Ljajics 67.)