A Parma a 92. percben egyenlített Firenzében

A Fiorentina a második félidőben hiába fordított a Parma ellen, egy 92. percben kapott gól miatt csak 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Parmával a Serie A 6. fordulójának záró mérkőzésén.

Frusztráltan vonulhattak szünetre a Fiorentina játékosai, hiszen nem elég, hogy nem tudták feltörni a Parma védelmét, a vendégek egy megpattanó lövéssel az első félidő hosszabbításában megszerezték a vezetést – ráadásul a 36. percben Giuseppe Rossit izomsérülés miatt le kellett cserélni.

A firenzei csapat a remek formában lévő csatára nélkül is a kapujához szegezte a második játékrészben ellenfelét, és meg is hozta az eredményét. Előbb Gonzalo Rodríguez egyenlített egy szöglet utáni fejessel, majd a szezon során először lehetőséget kapó, csereként beállt Juan Vargas egy szép góllal a vezetést is megszerezte a liláknak.

A Fiorentina azonban mégis csak egy pontot szerzett, mivel a 92. percben korábbi játékosuk, Massimo Gobbi körülbelül 3 centiméterről a kapuba fejelt.

Fiorentina–Parma 2–2 (Gonzalo Rodríguez 64., Vargas 78., ill. Gargano 45+1., Gobbi 92.)