a Bayern kétgólos előnyről sem nyert a Juve otthonában

A Juventus kétgólos hátrányból felállva 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Bayern Münchennel a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A Bayern hatalmas mezőnyfölényben játszott az első negyedórában, több mint hetven százalékban birtokolta a labdát. A 13. percben a vezetést is könnyen megszerezhette volna, ám Robert Lewandowski passza után Thomas Müller közelről elügyetlenkedte a ziccert.

A Juventus gyors ellentámadásokkal igyekezett odaérni a müncheniek kapuja elé, ezzel azonban többnyire kudarcot vallott, így a vendégek összeszokottnak nem nevezhető védőnégyesének (Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat) nem sok próbát kellett kiállnia.

A hazaiakra nehezedő nyomás később csökkent, de továbbra is a Bayern játszott veszélyesebben. A veszélyből a 43. percben lett gól, amikor gyors bajor támadás végén Müller állítgatás nélkül a bal alsó sarokba lőtte az egyik Juve-védőről elé pattanó labdát. 0–1

A szünetben Claudio Marchisiót Hernánes váltotta, az 55. percben pedig a nulla egyes részeredményt a nulla kettes. Gyors kontra végén Arjen Robben lőtt tipikus robbenes gólt, jobbról befelé húzva ballal a hosszúba csavart, csak ezúttal közelebbről, mint általában szokta. 0–2

Hogy ne zuhanjanak teljes letargiába a hazai szurkolók, arról a 21 éves Joshua Kimmich gondoskodott, aki nem tudott tisztázni a Bayern tizenhatosa előtt. Persze ezután Mario Mandzukic passza és Paulo Dybala higgadtsága is kellett a Juve szépítéséhez. 1–2

Az argentin csatárt a 75. percben Álvaro Morata váltotta, aki egy perccel később fejjel adott gólpasszt a szintén csereként beálló Stefano Sturarónak, aki Kimmichet előzte meg. 2–2

A hajrára visszavette a kezdeményezést a Bayern, de újabb gólt nem szerzett, így – bár a bajor csapat van jobb helyzetben –, továbbra is teljesen nyílt a párharc.