A listavezető Fiorentina kikapott Nápolyban, a Sassuolo legyőzte a Laziót

A bajnokság nyolcadik fordulójában a listavezető Fiorentina 2–1-re kikapott a Napoli otthonában.

Az első félidőben a Napoli és a Fiorentina sem tudott betalálni a kapuba, ám a második játékrész első percében megzörrent a háló. A szlovák Marek Hamsík nagyszerű labdát adott Lorenzo Insignének, aki szépen kilőtte a hosszú alsó sarkot. Az olasz csatár a hatodik gólját szerezte a mostani bajnokságban, az előző két kiírásban összesen ötször volt eredményes.

A Fiorentina a nyáron szerződtetett horvát Nikola Kalinic révén a 73. percben egyenlített, ám a nápolyiak szinte azonnal válaszoltak: Gonzalo Higuaín higgadtan gurított a kapuba Dries Mertens kiugratását követően. Paulo Sousa csapata nem tudott újra egalizálni, így elszenvedte második vereségét a Serie A jelenlegi kiírásában.

Napoli–Fiorentina 2–1 (Insigne 46., Higuaín 75., ill. Kalinic 73.)

A Lazio sorozatban megnyert három bajnoki után 2–1-re kikapott a Sassuolótól, amely ezzel megelőzte a fővárosi gárdát a tabellán.

Sassuolo–Lazio 2–1 (Berardi 7. – 11-esből, Missiroli 60., ill. Felipe Anderson 67.)

A többi pályán:

Atalanta–Carpi 3–0 (Pinilla 7., A. Gómez 43., Cigarini 63. – 11-esből)

Frosinone–Sampdoria 2–0 (Paganini 54., Dionisi 55.)

Genoa–Chievo 3–2 (Pavoletti 13., Gakpe 17., Tahcidisz 93., ill. Paloschi 1., Pellissier 77.)

Hellas Verona–Udinese 1–1 (Pazzini 41. – 11-esből, ill. Thereau 84.)