Tőzsérrel kapott ki a Genoa, Milánóban égett az Inter

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) második fordulójában az Internazionale otthon bukta el az AS Roma elleni rangadót, amelyen a házigazdáknak nem sok esélyük volt a nagy kedvvel játszó, szépségdíjas gólokat szerző fővárosi vendégekkel szemben.

Tőzsér Dániel kezdőként segítette a Genoát, amely a Catania otthonában szenvedett egygólos vereséget. A vendégek a 66. percig 1–0-ra vezettek, a házigazdák azonban két perc leforgása alatt fordítottak.

A Genoának még volt ereje az egyenlítésre, a pontszerzésre azonban már nem.

Hengerelt a másik római egylet, a Lazio is, amely a fővárosban gyűrte le a Palermót.
Hazai környezetben nyert a Napoli, a Parma és a Sampdoria, utóbbi gárdában a keretbe sem jelölték Laczkó Zsoltot.

A Cagliari úgy jutott egy ponthoz hazai környezetben, hogy kihagyott két büntetőt, a 28. perctől emberelőnyben játszhatott az Atalanta ellen, és csak a túlórában tudott egyenlíteni.

Cagliari–Atalanta 1–1 (Ekdal 91., ill. Denis 81.)

Catania–Genoa 3–2 (Bergessio 66., 68., Lodi 84., ill. Kucka 26., Jankovic 82.)
Internazionale–AS Roma 1–3 (Cassano 45., ill. Florenzi 15., Osvaldo 67., Marquinho 81.)
Lazio–Palermo 3–0 (Klose 39., 83., Candreva 56.)
Napoli–Fiorentina 2–1 (Hamsík 55., Dzemaili 75., ill. Jovetics 87.)
Parma–Chievo 2–0 (Belfodil 31., Rosi 86.)
Sampdoria–Siena 2–1 (Lopez 45., Gastaldello 68., ill. Vergassola 63.)