Utolsó percben kapott gól, balsikerű juvés BL-főpróba

A bajnok Juventus a Hellas Verona elleni 2–2-es döntetlennel fejezte be a bajnokságot.

Nagy veronai helyzettel kezdődött az összecsapás, ám Luca Toni hiába állt szemben Gianluigi Buffonnal, nem tudott túljárni a világbajnok kapus eszén. A folytatásban átvette a kezdeményezést a vendégcsapat, és a félidő közepén adva is volt az egyenlítési lehetőség, ám Carlos Tévez fejese után Claudio Marchisio a kapu fölé lőtt.

Fél óra elteltével felpörgött a mérkőzés, előbb Emil Halfredsson sarkazása után Toni került újra helyzetbe, de nem talált kaput, majd Fernando Llorente lövése után csattant a lécen a labda. A szünet előtt azonban még így is megszerezte a vezetést a Juventus: Roberto Pereyra kapott labdát Paul Pogbától, és 25 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 0–1

A szünet után gyorsan egyenlített a hazai csapat, a 48. percben három támadó két védő ellen vezetett kontrát, Halfredsson balra passzolt Luca Tonihoz, aki az elvetődő Buffon alatt a kapuba továbbított. 1–1

Nem sokáig volt egyenlő az állás, a Juventus remek támadást vezetett az 57. percben, Andrea Pirlo klasszismód ugratta ki egy emeléssel Simone Padoint, aki középre passzolt az üresen érkező Fernando Llorentéhez, akinek csak a kapuba kellett helyezni. 1–2

A Juventus kézben tartotta a mérkőzést, és növelhette is volna az előnyét, ám a Llorente elleni szabálytalanság miatt megítélt büntetőnél Carlos Tévez bal alsó sarokba tartó labdáját kitolta Rafael kapus, hogy aztán nem túl szimpatikus módon mutogatni kezdjen az argentinnak.

A Verona pedig a hosszabbítás utolsó percében büntetett: egy felívelést követően a védők gyűrűjében Juanito Gómez emelkedett a legmagasabbra, és a labda a kapu bal alsó sarkában kötött ki. A Juventus a BL-finálét megelőző utolsó mérkőzésén 2–2-re végzett a Hellas Veronával.

Verona–Juventus 2–2 (Toni 48., J. Gómez 93., ill. Pereyra 42., Llorente 57.)