Győzelmet ért a „flipperező” milanos duplája

A bajnokság utolsó fordulójában a Milan 3–1-re nyert Bergamóban, az Atalanta vendégeként.

A hazaiak Daniele Baselli fejesével szereztek vezetést, a középpályás hat méterről fejelt a léc alá Maximiliano Moralez beadása után, ám a vendégek a félidő második felében gyorsan fordítottak.

Előbb Giampaolo Pazzini értékesített egy büntetőt, majd két perccel később kavarodás után az ő megpattanó labdája jött ki a bal oldali kapufáról, amit Giacomo Bonaventura pofozott a hálóba korábbi csapata ellen. A 25 éves középpályásnak szerencséje volt a kapufákkal szombat este, hiszen a 80. percben kapu felé „akrobatikázott” labdája visszapattant elé, ő pedig másodjára – egy védőt és a kapust elfektetve – fejezte be a munkát.

A Milan 13–13–12-es mérleggel fejezte be a bajnokságot, az Atalanta tizenhetedikként zár, azaz bennmaradó helyen.

Atalanta–Milan 1–3 (Baselli 21., ill. Pazzini 36. – 11-esből, Bonaventura 38., 80.)