Di Natale - 197, hat gól, kiállítás, panenkázás és ollózás

Nem hétköznapi mérkőzést hozott az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójának első hétfői mérkőzése, amelyen az Udinese 4–2-re legyőzte a Parmát.

Pedig az első félidő derekán még a vendégek szerezték meg a vezetést Jose Mauri góljával, de Antonio Di Natale duplájával a 45. percre fordítottak a hazaiak. A 36 éves támadó mostani találataival már 197-nél jár az olasz élvonalban!

A szünetre mégsem vonulhattak előnnyel az udineiek, hiszen a 49. percben büntetőhöz jutott a Parma, amelyet Antonio Cassano penankás góllal értékesített.

Egy óra játékhoz közeledve ismét előnybe került a házigazda, Thomas Heurtaux félollózós mozdulatával, majd a végeredményt Cyril Théréau állította be a hajrában a 77. percben Afriyie Acquah második sárgáját követően emberhátrányban játszó Parma ellen.

Udinese–Parma 4–2 (Di Natale 28., 45., Heurtaux 58., Théréau 84., ill. Mauri 23., Cassano 45+4. – 11-esből)