BL: Tévez-duplával nyert a Juve

A Bajnokok Ligája A-csoportjának első fordulójában a Juventus hozta a kötelezőt, és 2–0-ra megverte a Malmőt.

A torinói együttes mindkét gólját Carlos Tévez szerezte.

Ezerhárom perc. A torinóiak támadója, Carlos Tévez ennyi időt várt arra, hogy 2009 áprilisa után ismét eredményes legyen a legrangosabb európai kupasorozatban – és ha egy üzlet beindul.

Az első félidőben a Malmö védelmének feltörésével hiába próbálkozó Juve szűk egy órányi játékot követően tetszetős akció végén szerezte meg a vezetést: Tévez passzolt több védő között a tizenhatoson belül Kwadwo Asamoah-hoz, aki sarokkal visszatette a labdát játszótársa felé, a dél-amerikai pedig futtából, higgadtan a jobb alsóba továbbított (1–0).

Sokan már valószínűleg elkönyvelték az egygólos Juve-sikert, amikor a 30 esztendős csatár a büntetőterület előteréből szabadrúgásból hajszálpontosan csavart a kapu bal oldalába (2–0). Ha nem is brillírozva, de a torinói együttes otthon tartotta a három pontot.