EL: Porto-Napoli előzetes

A Porto-Napoli a nyolcaddöntős összecsapások egyik sztárpárosításának számít, két ütőképes, bárkire veszélyes, a végső győzelemre is esélyes gárda összecsapása lesz, akik nagyon hasonló játékerőt képviselnek.

A Napoli a brit Swansea legyőzésével jutott el a legjobb 16 közé, az idegenbeli 0-0 után hazai pályán 3-1-re diadalmaskodtak Hamsíkék.

A Porto a Frankfurtot ejtette ki egy igazán őrült párharcban: hazai pályán 2-0-s előnyt adtak ki a kezükből, majd idegenben 0-2 és 2-3 után is egyenlíteni tudtak, így idegenben lőtt több góljuknak köszönhetően jutottak tovább. A párharc jól rávilágított a csapat erősségére és gyengeségére is: támadásban nagyon jók, amivel a Napoli gyengeségének számító védelemnek is okozhat kellemetlenségeket, ugyanakkor a hátsó alakzatuk nagyon sebezhető, ami a Higuain-Hamsík-Callejón-Insigne-Mertens-Pandev fémjelezte támadó alakzatnak sok szép pillanatot ígér.

Porto-Napoli meccset korábban egyetlen egyszer rendeztek, alig pár hónapja: tavaly augusztusban felkészülési meccsen Pandev góljára 3-mal válaszolt a második félidőben a Porto, igaz, az akkori gólszerzők közül ma csak az öngólt vétő Fernandez lesz a pályán.

A portugálok gyakorlatilag hiányzó nélkül várhatják a meccset, míg a déliektől a sérült Rafael és a sorozatra be nem nevezett Jorginho hagyják ki biztosan az összecsapást.

TV: Porto-Napoli:  Digi Sport 2.  19.00 (élő)

forrás: azzurri.co.hu