A Roma sima győzelmet aratott a Chievo fölött

A Serie A 29. fordulójában a kiesés rémétől fenyegetett Chievo simán kikapott hazai pályán 2–0-ra az AS Romától, nem túlzás kijelenteni, hogy ez az eredmény a vendéglátókra nézve hízelgő.

A Roma a kezdő sípszótól kezdve fölényben játszott, a vendéglátók alig-alig tudtak eljutni az ellenfél kapujáig. Azonban megúszták az első negyedórát kapott gól nélkül, két perccel később viszont hatalmas hibázott Bostjan Cesar, aki Francesco Totti hosszan előrevágott labdáját röviden fejelte haza, Gervinho pedig köszönte szépen a lehetőséget, és nyolc méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0–1

A hazaiak védelme a továbbiakban is hajmeresztő hibák sorát követte el, és törvényszerű volt, hogy az egyik ilyet ki fogja használni a fővárosi csapat. A félidő hajrájában Rodrigo Taddei ugratta ki Mattia Destrót, aki három védő között vehette át könnyedén a labdát, majd higgadtan lőtte ki a bal alsó sarkot. 0–2

A második félidő elején a Chievo átállt három védés szerkezetre, és ugyan meg tudta nyomni a játékrész elejét, de igazán komoly gólhelyzeteket nem tudta kidolgozni a sárga mezes játékosok Morgan De Sanctis kapuja előtt. Eközben a Roma játékosai láthatólag már csak arra ügyeltek, hogy sérülés nélkül megússzák a találkozót, sokat elűrul a játék képéről, hogy Rudi Garcia a 60. percben simán lekaphatta a pályáról Tottit, csak hogy pihentethesse a legnagyobb sztárját a következő meccsre.

Chievo–AS Roma 0–2 (Gervinho (17.), Destro (42.)