Serie A: Még egy-két botlás kellene, hogy néhány évig erős legyen a Roma
Sorozatban tizenegyedik mérkőzését nem tudta megnyerni
az AS Roma az olasz bajnokságban, de továbbra is vezeti a tabellát.
Az
idény kétharmada hátra van, de elmélkedünk egy kicsit azon, hogy milyen
hatással lenne egy bajnoki cím a csapat keretére.
Nem érkeztek kész világsztárok az utóbbi években az együtteshez, inkább reményteljes 20-25 éves játékosok. Az idén nyári bevásárlás pedig annyira jól sikerült, hogy egy csapásra összeállt a Serie A egyik legerősebb kerete. Nem tartjuk azonban valószínűnek, hogy egy esetleges bajnoki cím - vagy akár már ezüst- vagy bronzérem - esetén egyben tudnák tartani a mostani keret magját.
A védelemben a legnagyobb nyereség az Udinesétől megszerzett Mehdi Benatia, aki tökéletesen pótolja az egyébként szintén nagyon tehetséges és tavaly jól teljesítő, a PSG-nek eladott Marquinhost. A 26 éves marokkói középhátvéden jól látszik a Serie A-s rutin és a Francesco Guidolintól kapott taktikai képzettség. Dinamikus, határozott, éretten játszik, a hátsó sor vezére.
Mellette szintén stabilan teljesít Leandro Castán is, de valamiért benne egy kicsit kevesebb potenciált érzünk. Az ő igazi mércéjét azok a meccsek jelenthetik, amikor Benatia nem lesz mellette. Ez lehet akár rögtön a következő bajnoki, hiszen a marokkói eltiltatta magát.
Talán Cafu óta nem volt olyan szélsőhátvédje a Romának, amilyen Federico Balzaretti és Maicon, ők azonban már túl vannak a harmincon, és meglepő lenne, ha a nagy klubok fantáziáját felkeltenék. Ugyanígy Morgan De Sanctishoz hasonló képességű kapus is rég állt a Farkasoknál a gólvonalon, de ő meg már 36 is elmúlt, így jó eséllyel itt fejezheti be a karrierjét.
Benatiához hasonló gyémánt a középpályások közül a PSV-től érkezett Kevin Strootman, aki a következő évek egyik klasszisa lesz. Ráadásul ő válogatott szinten is nagyon sokra viheti, hiszen a holland nemzeti csapat egyik stabil tagja lesz a jövőbeni világversenyeken. Elsősorban védekező és mélységi szervező feladatokat lát el - 23 évesen már világklasszis szinten -, de időről időre jól érkezik az ellenfelek kapuja elé is. Most a Torino kapuját vette be, de sajnos eredményes volt a magyar válogatott ellen is.
Michael Bradley már tavaly óta az olasz fővárosban játszik, és egyelőre vele is hasonlóan vagyunk, mint Castánnal. Nem véletlenül nem számít most stabil kezdőnek Rudi Garcia irányítása alatt, Daniele De Rossi és Strootman szintjére sem ér fel egyelőre. Főleg előrejátékban pontatlanabb mindkettőjüknél.
A támadójáték egyik esze a bosnyák Miralem Pjanics, aki válogatottja vb-re jutásának is az egyik főszereplője volt, és a Romában is egyre érettebb játékot mutat be. Idővel akár Francesco Totti utódja is lehetne irányítóként, de nagy kérdés, hogy ez-e a célja, és hogy mit szólna egy nemzetközi szinten is igazán fajsúlyos klub hívásához. Jó eredmény esetén ugyanis szinte biztos, hogy jövő nyáron komolyabban érdeklődik majd iránta néhány együttes, mint az idén, amikor még csak egy-egy pletykahírben került elő a neve.
Végül a támadók közül a Fiorentinától megvásárolt Adem Ljajicsot vesszük sorba, mint a nagy és piacképes ígéretek egyikét. A szerb értéke is jócskán megnőhet a következő években, de ehhez még fejlődnie kell. Először is stabil játékossá kellene válnia a Farkasoknál, hiszen Rudi Garcia egyelőre őt is csak a cserék között tartja számon. A rendkívül labdabiztos, gyors szerb szintén meghatározó ember lehet nemzetközi szinten is, ha megtanul csapatban játszani.
Az átigazolási ügyekre specializálódott transfermakt.de már nyáron is egész magasra becsülte néhány mostani Roma-játékos árát, és nem lepődnénk meg, ha egyik-másiké már januárban megugrana. Feltéve persze, hogy a mostani döntetlent többnyire győzelmek követik.
forrás: hatharom.com