BL: Vidal triplájával győzött a Juve a Köbenhavn ellen

A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjának 5. fordulójában a a Juve Arturo Vidal triplájával győzött 3–1 az FC Köbenhavn ellen.

A kötelező feladat tudatában lépett pályára a Köbenhavn ellen a Juventus, amely egy mérkőzésre volt története leghosszabb nyeretlenségi sorozatától a BL-ben, ám a három pont megszerzésével újra győzelmi ösvényre lépett.

Az első percektől fogva fölényben játszott a Juventus, a dán bajnok mindössze egy kósza fejessel tudott csak minimális veszélyt jelenteni Gianluigi Buffon kapujára, miközben a túloldalon Carlos Tévez, Fernando Llorente és Paul Pogba is nagyon élt, és többször is csak egy kis pontosság, illetve szerencse hiányzott a vezető gólhoz.

Az akadály átviteléhez azonban az FCK is segítséget nyújtott: a csapatkapitány Lars Jacobsen meggondolatlanul – és alighanem feleslegesen is – kezezett, amikor Pogba elől elütötte a labdát, így tizenegyessel jöhetett a Juve, amit Arturo Vidal kíméletlenül értékesített. 1–0

Mezőnyben remek volt, amit a hazaiak mutatnak, ám a kapu előtt Llorentének rendre hiányzott pár centi, Andrea Pirlónak is voltak már jobb szabadrúgásai, és Pogbának is sikerült nagy helyzetben nem eltalálni a kaput.

A második félidőben pedig a „semmiből” gólt szerzett a Köbenhavn: a vendégek kihasználtak egy nagy bedobást, a Juve-játékosok bizonytalankodtak, Chiellini és Vidal sem állt a helyzet magaslatán, az elöl ólálkodó Olof Mellberg pedig lecsapott, és közelről félfordulattal korábbi csapata kapujába továbbított! 1–1

Amilyen hirtelen jött az FCK-gól, szinte olyan gyorsan visszavette a vezetést a Juve. Mellbergből néhány perc alatt pozitívból negatív hős lett, amikor a földre vitte Llorentét, hiszen a védő honfitársa, Jonas Eriksson ismét befújta a – jogos – tizenegyest, Vidal pedig értékesítette. 2–1

Pillanatokkal később szezonbeli 5. BL-gólját is megszerezte a chilei. Fellazult a jobb oldalán a Köbenhavn, Pogba tökéletesen adott be balról, középen érkezett Vidal, és okosan visszafejelte a labdát a jobb felsőbe. 3–1

A Juventus összességében gond nélkül szerezte meg az életbe vágó három pontot, így Isztambulban ki-ki meccsen dönt a továbbjutásról a Galatasarayjal.