BL: Idegenben győzött a Milan!

A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának 5. fordulójában az AC Milan 3–0-ra győzött a Celtic ellen Glasgow-ban.

Botladozó Milan nem elesett Milan. Nagyjából ezt lehetett leszűrni a Celtic Parkban rendezett mérkőzés első félidejéből.

A rossoneri hiába van gyenge formában, hiába esett neki a Celtic és talán még tűnt is veszélyesebbnek a szünetig, mégis a vendégek vezettek az első negyvenöt perc után.

Az első tíz percben sorra jöttek a kisebb-nagyobb lehetőségek hazai részről. Túlzás lenne azt állítani, hogy tudatos, kiforrott futballal jutott el a glasgow-i csapat Christian Abbiati kapuja elé, de nyomást gyakorolt. A legnagyobb helyzet például úgy adódott Beram Kajal előtt, hogy elakadt benne Charlie Mulgrew lövése, ám az izraeli támadó lassú volt, és Cristian Zapata megzavarta, a lövés így épphogy belefért a pocsék kategóriába.

A 12. percben aztán szinte a semmiből jött a Milan-gól: Kaká egy szöglet forrázta le a hazai szurkolókat. Valter Birsa beadására Fraser Forster nem mozdult ki, a védők sehol sem voltak, az ötösön érkező két milanos közül pedig a brazil megelőzte Andrea Polit, és a hálóba bólintotta a labdát. 0–1

A gól egyértelműen megfogta a hazaiakat, akik próbálkoztak becsülettel, de sok elképzelés és ötlet nem volt a játékukban, sorjáztak a felívelések, de gyakran hiányzott a célzóvíz és a kellő technikai képzettség is a helyzetek kialakításához. A második félidő elején aztán jött egy újabb szöglet, amelynél nem álltak helyzetük magaslatán a kelta védők, Birsa és az előtte egy perccel beállt Antonio Nocerino előkészítése után Cristian Zapata közelről továbbított a kapuba. 0–2

A Celtic Virgil van Dijk lesgóljával jelezte, hogy nem akarja elengedni a halvány reményt, de elég volt egy Mario Balotelli-villanás, hogy eldöntse a meccset az 59. percben. Riccardo Montolivo kitűnő indítása után a támadót hiába üldözte két védő, a Milan 45-öse betalált – október 1. után újra! 0–3

Hihetetlen, de a Milan először nyert idegenben a szezon során, ám a továbbjutáshoz még az utolsó körben pontot kell szereznie otthon az Ajax ellen.