Tartalékosan is kiütéses sikert aratott a Juve

A labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében a Juventus hazai pályán 6–1-re kiütötte a Hellas Veronát.

A veronaiak ráijesztettek a hazaiakra, a második percben tetszetős akciót vittek végig Emil Hallfredsson labdaszerzését követően, de Gustavo Campanharo 15 méterről nem találta el a kaput.

Persze nem estek kétségbe a Juventus játékosai, az ötödik percben példának okáért megszerezték a vezetést: Sebastian Giovinco harcolt ki szabadrúgást 22 méterre a kaputól, maga a sértett végezte el a pontrúgást, ami nem volt tökéletes, de Rafael hathatós segítéségével a labda így is utat talált a kapuba. 1–0

A torinóiak maradtak támadásban a vezetést megszerzését követően is, a 21. percben pedig meg is duplázták az előnyüket. A héten szerződést hosszabbító Stephan Lichtsteiner indította a jobb oldalon Roberto Pereyrát, aki könnyedén megverte egy az egyben Guillermo Rodríguezt, majd hat méterről emelt elegánsan a kapu jobb oldalába hat méterről jobb külsővel. 2–0

Innentől kezdve már a hazaiak sem erőltették a támadást, így kezdett unalomba fulladni a meccs, de az első félidő hosszabbításában a Verona védelmének segítségével Giovinco újabb gólt szerzett: az aprócska csatár Lichtsteiner centerezését váltotta gólra öt méterről. Giovinco a legutóbbi hat Olasz Kupa-mérkőzésén öt gólt szerzett. 3–0

A szünet után nem sokáig kellett várni az újabb Juventus-gólra: az 53. percben Paul Pogba elé került a labda szerencsés körülmények között, a francia légiós csúnyán eltörte a labdát gólhelyzetben, ezzel leültette Rafaelt, majd higgadtan passzolt a jobb alsóba. 4–0

Négy perccel később váratlanul összejött a szépítés a fehér mezeseknek, jobb oldali sarokrúgás után Rafael Márquez csúsztatta meg a labdát, amit Nené sodort a jobb alsóba bevetődve a hosszú oldalon. 4–1

A mexikói védő nem sokkal később nagyot hibázott, Pogba indítása után Giovinco csapta be a tizenhatoson belül, akit már csak szabálytalanul tudott szerelni. A játékvezető által befújt büntetőt Álvaro Morata váltotta gólra – bár rezgett a léc, Rafael beleért a labdába, de menteni nem tudott. 5–1

A kegyelemdöfést a csereként beálló Kingsley Coman adta meg a vendégeknek, aki a79. percben bődületesen nagy gólt ragasztott Rafael kapujába (6–1).

A Juventus két kulcsjátékosa, Carlos Tévez és Andrea Pirlo nélkül is nagyon simán átgázolt a Hellas Veronán, a negyeddöntőben pedig majd a Parmával küzdhet meg az olasz bajnoki címvédő.

NYOLCADDÖNTŐ
Juventus–Hellas Verona 6–1

G: Giovinco (5., 45+1.), Pereyra (21.), Pogba (53.), Morata (63. – tizenegyesből), Coman (79.), ill. Nené (57.)