Öngólt fejelt a kapus, a tüntetők szerencsések voltak

A Genoa 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Fiorentinával a 21. forduló nyitó mérkőzésén.

Enrico Preziosi, a Genoa elnöke, valamint a hazaiak ultracsoportja a csapatukat sújtó játékvezetői hibák elleni tüntetésül csak a 10. perc után foglalták el helyüket a lelátón.

Szerencséjükre még idejében érkeztek, nem sokkal később ugyanis megszerezte a vezetést a Genoa, méghozzá igen komikus góllal. Stefano Sturaro ordító helyzetben csak a kapufát találta el, de a labda onnan Ciprian Tatarusanura pattant, a Fiorentina román kapusának fejéről pedig a hálóba. 1–0

Az első félidő tartogatott egy másik ritkán látható eseményt is, hiszen sérülés miatt le kellett cserélni Nicola Rizzoli játékvezetőt.

A második játékrészből tíz perc sem telt el, amikor a Fiorentina egyenlített Gonzalo Rodríguez közeli fejesével. 1–1

A 74. percben pályára lépett a firenzeiek régi-új csatára, Alberto Gilardino, a világbajnok csatár azonban nem tudta góllal megünnepelni visszatérését, pedig a vendégek emberelőnyben játszották le az utolsó tíz percet Nicolas Burdisso kiállítása miatt.

Genoa–Fiorentina 1–1 (Tatarusanu 14. – öngól, ill. G. Rodríguez 54.)