Firenzében sem tudott nyerni a Roma

A Serie A 20. fordulójában a Fiorentina 1–1-es döntetlent játszott a Romával.

Meglepetésre a Fiorentina szerezte meg a találkozó első gólját, a 19. percben David Pizarro élesen középre lőtt labdáját Mario Gomez hat méterről kotorta a kapuba (1–0). A német támadó a hét közben duplázással törte meg gólcsendjét, most pedig újra betalált.

A szünetre előnnyel is mentek a firenzeiek, a második félidő elején azonban góllá érett a Roma fölénye.

Juan Iturbe tört be harcosan a tizenhatoson belülre, Adem Ljajicshoz passzolt, aki, bár maga mögé kapta a labdát, hét méterről estében a kapuba továbbított (1–1). A középpályás korábbi csapata ellen talált be, így gólját nem is ünnepelte meg.

A hátralévő időben az eredmény már nem változott, mivel a Juventus délután hazai pályán 2–0-ra nyert a Chievo ellen, a „zebrák” előnye hétpontosra nőtt a tabella élén.

Fiorentina–Roma 1–1 (Gomez 19., ill. Ljajics 49.)