A squadra azzurra kis híján megégett Bulgáriában

Olaszország nem tudott nyerni Bulgáriában (2–2) a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében.

Több kulcsjátékos sérülés miatt nem léphetett pályára az olasz válogatottban, így például Andrea Pirlo, Daniele De Rossi és Claudio Marchisio sem, utóbbi a pénteki edzésen sérült meg. A találkozó Ivajlo Petev bolgár szövetségi kapitány első tétmeccse volt a kispadon.

A bolgárok mintha az öltözőben maradtak volna az első percekben, a védelmi megingást a negyedik percben góllal büntette Olaszország, amely amúgy is nagy iramot diktált rögtön a találkozó elején. Bertolacci középre adott a jobb oldalról a negyedik percben, a Zaza elől menteni igyekvő Minev azonban néhány méterről a saját kapujába bólintott, öngól. 0–1

A nyolcadik percben egyenlíthetett volna Bulgária, ám A. Alekszandrov eltörte a labdát az ötösnél Minev beadását követően. A 11. percben már összejött a gól a hazaiaknak, ezúttal a „jó" kapuba: Ciro Immobile labdát veszített a bolgár térfélen, amiből indult a házigazda kontrája, és Manolev remek kiugratása után Popov kilőtte a jobb alsót. 1–1

Sőt! A 17. percben fordítani tudott Bulgária. Egy újabb kontra okozta az olaszok vesztét, Milanov a tizenhatos jobb oldaláról emelt középre, a remekül érkező Micanszki pedig Bonucci szorításában az olasz kapuba csúsztatott. 2–1

A 20. percben jöhetett volna a válasz a vendégektől, Verratti kiváló szabadrúgása után azonban Immobile négy méterről nem tudott a hálóba fejelni, pedig senkitől sem zavartatva bólinthatott, de még kaput sem talált... A 37. percben rezgett a léc az olaszoknak: Popov végzett el egy szabadrúgást 22 méterről, és a labda a kapufáról vágódott kirúgásra, Sirigu rajta volt.

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első félidőben abbamaradt: a bolgárok saját térfelükön tömörültek, és kontrára játszottak, az olaszok pedig nem igazán tudták áttörni a masszív védelmet. A 68. percben került a legközelebb az egyenlítéshez a vendégcsapat: Immobile szerzett nagyon harcosan labdát a bolgár térfélen, majd 20 méterről kapura küldte, de Mihajlov kiütötte – éppen Bertolacci elé, aki nyolc méterről mellé durrantott.

Sokáig úgy tűnt, hogy Olaszország nem tud mihez kezdeni a jól védekező bolgár válogatottal, ám a csereként debütáló Éder pazar góljával egyenlítettek a vendégek a 84. percben. 2–2

A hajrában Olaszország mindent egy lapra feltéve támadott a győztes gól megszerzése érdekében, ám a csúszós talaj és a kőkemény bolgár védelem kifogott Antonio Conte csapatán, így a találkozó döntetlennel ért véget, ami egyik csapatnak sem igazán kedvező.