Megszakadt az Inter sorozata a Cagliari ellen

Az Internazionale 2–1-re győzött a Cagliari otthonában a bajnokság 24. fordulójában.

Az Inter legutóbb 2010-ben tudott a Cagliari vendégeként nyerni – még Rafa Benítezzel a kispadján –, azóta két döntetlent és egy vereséget hozott számára ez a párosítás. A rossz sorozat most megszakadt, pedig az első félidőben az összes helyzetét elpazarolta a milánói csapat, leginkább Lukas Podolski járt ebben az élen.

A szünet után aztán gyorsan megszerezték a vezetést a fekete-kékek, Mateo Kovacic használta ki, hogy Mauro Icarditól elpattant a labda. 0–1

A 68. percben már sokkal ügyesebb volt az argentin csatár, aki gyönyörű gólt lőtt egy jó csel után. 0–2

Eldőlni látszott a mérkőzés, ám a Cagliari nem adta fel, és nagy nyomás alá helyezte a vendégek kapuját. A sérült Samir Handanovicot helyettesítő Juan Pablo Carrizo az egész mérkőzésen sokat bizonytalankodott, de ezt sokáig megúszta a csapata. Bő negyedórával a vége előtt aztán a szerencse elpártolt az argentin kapustól, akiről Samuele Longo lövése után bepattant a labda. 1–2

Az Inter múlt csütörtökön 2–0-s vezetése után csak 3–3-as döntetlenre végzett a Celtic otthonában az Európa-ligában, most azonban nem engedte ki kezéből a győzelmet.

Cagliari–Internazionale 1–2 (Carrizo 74. – öngól, ill. Kovacic 47., Icardi 68.)