Négy gólt rúgva nyert a Napoli, és befogta a Laziót

A Serie A 17. fordulójában a Napoli 4–1-es győzelmet aratott a tabella utolsó előtti helyén álló Cesena otthonában.

Nem állíthatjuk, hogy a Cesena kirobbanó formában várta a Napoli elleni meccset, hiszen ezt a fordulót megelőzően a korábbi 15 bajnokiján nyeretlen maradt.

Ennek megfelelően a vendégek a kezdés után beszorították ellenfelüket a kapujuk elé, de az első helyzet a hazaiak előtt adódott a 15. percben: Antonio Mazzotta bal oldali beadását követően a védők nem figyeltek Franco Brienzára, aki 11 méterről fejelt kapura, Rafael Cabral azonban simán fogta a középre tartó labdát.

A Napolinak aztán a 29. percben sikerült előnybe kerülnie, Gonzalo Higuaín tört be a tizenhatoson belülre, de elpöckölték előle a labdát, ami aztán Marek Hamsík hátáról José Callejón elé került, a spanyol 10 méterről lőtt a kapuba jobbal, a labda Lucchini lábai között suhant el. 0–1

A Vendégek még az első félidőben megduplázták az előnyüket, a 41. percben Hamsík indította parédésan Higuaínt a saját térfeléről, az argentin pedig nem hibázott, elhúzott a védője mellett, kicselezte Nicola Lealit, majd öt méterről a kapuba lőtt. A menteni igyekvő Stefano Lucchini elég csúnyán összeütközött a bal oldali kapufával, sokáig ápolták is, de szerencsére nem sérült meg (a félidőben biztonsági okokból azért lecserélték). 0–2

A fordulás után nekiesett ellenfelének a Cesena, előbb Miguel Britos mentett nagyot Valzania lövésénél (Hugo Almeida beadása után Rafael Cabral alászaladt a labdának, így néhány pillanatra üres volt a kapu), majd Brienza tekert kapura 14 méterről veszélyesen, a labda Christian Maggióról pattant szögletre.

Újabb gólokat visztont a Napoli szerzett, amelyekkel el is döntötte a találkozót: a 64. percben Higuaín jobb külsővel hozta zicerbe Hamsíkot, aki üresen maradt, lövésébe Daniele Capelli vetődött bele, és végül róla sodródott be a labda a bal alsó sarokba, öngól (0–3). A 72. percben aztán Higuaín megszerezte a második találatát, az argentin a csereként beálló Dries Mertens passzát váltotta gólra. 0–4

Három perccel kséőbb a Cesena megszerezte a szépítő gólt, amire rá is szolgált, mégpedig nem akárhogyan. Zé Eduardo jobb oldali szabadrúgását követően a labda átszállt a hosszú oldalra, a lendületből érkező Brienza pedig kapásból kilőtte a bal alsó sarkot 15 méterről, Rafael Cabral mozdulni sem tudott, gyönyörű gól volt. 1–4

Cesena–Napoli 1–4 (Brienza 75., ill. Callejón 29., Higuaín 41., 72., Hamsík 64.)