A 92.percben bukott a Roma

Roma hazai pályán került gyorsan hátrányba a Fiorentina ellen, a Violák egy bal oldali beadás után Jovetic fejesével szereztek vezetést a második percben. (0-1)
A Farkasok a hátránnyal együtt a területet is megkapták a vendégektől, de nem tudtak vele mit kezdeni az első félidőben, sőt, Cercinek volt még nagy lehetősége a gólszerzésre, de Curci védeni tudott.
A szünet után tudott igazi nyomást gyakorolni a vendégkapura a hazai együttes, de Gago és Osvaldo nem találták el a kaput, Totti és Pjanic kísérleteit pedig a védők semlegesítették. Aztán a 71. percben egy váratlan megoldással sikerült az egyenlítés a bordó-sárgáknak, Gago előkészítetlen lövésébe a kapu előtt Totti hokis módjára tette bele a lábát, így a labda a már eldőlő Boruc mellett a háló közepébe pattant. (1-1)
A hajrában is nagy fölényben volt a Roma, Osvaldo egy ziccernél el is vitte a kapus mellett a labdát, de kapura már nem tudott lőni, a Fiorentina pedig talán egyetlen második félidei helyzetéből újra betalált, Lazzarri volt eredményes a hosszabbításban. (1-2)
A Roma ezzel vereséget szenvedett, és az Inter sikerével eggyel hátrébb is csúszott a 7. helyre.

Napoli idegenben nyert a kiesés elől menekülő Lecce ellen, így megelőzte az Inter által legyőzött Udinesét, egyúttal egy pontra meg is közelítette a harmadik, kora délután meglepetésre kikapó Laziót.