EL: Atlético-siker Rómában

Diego Simeone, az Atlético Madrid vezetőedzője játékosként hosszú ideig szerepelt a Laziónál, ahogy ellenfélkén is számos alkalommal megfordult a római csapat otthonában, de most trénerként kellett összemérnie erejét az olasz csapattal.
A találkozó a hazaiak számára indult jobban: a 19. percben megszerezték a vezetést. Cristian Ledesma vállalkozott lövésre jó huszonöt méterről, és Thibaut Curtois, bár védte a kellemetlenül pattanó lövést,  középre ütötte a labdát, amelyre Miroslav Klose csapott le villámgyorsan védőjét megelőzve, és a kapuba lőtt. 1–0
Ám mindössze hat percig vezettek a hazaiak,Adrián ugyanis egyenlített. Falcao emelte hozzá a labdát nagyszerűen a védők fölött, és a spanyol szélső a kapuba helyezett. 1–1
Az Atlético még a szünet előtt a vezetést is megszerezte. Adrián passzolt Diegóhoz a tizenhatos jobb oldalán, aki megpróbált lőni, de a labda középre pattant az egyik védőt is érintve, így éppen jó lett a másik oldalon érkező Radamel Falcaónak, s ő az üres kapuba passzolt. 1–2
A szünet után egy-két helyzetet követően a spanyolok megszerezték a harmadik góljukat is. Ismét Adrián és Falcao volt a két főszereplő. Előbbi nagyszerűen lőtte középre a labdát a jobb oldalról, a kolumbiai támadó pedig nem hibázta el az ordító helyzetet, és a kapuba lőtt. 1–3
Diego Simeone csapata megnyugtató előnnyel készülhet a madridi visszavágóra.

LAZIO (olasz)–ATLÉTICO MADRID (spanyol) 1–3

G: Klose (19.), ill. Adrián (25.), Falcao (37., 63.)