Ötödször kapott ki a sereghajtó Parma, a Cagliari elintézte az Empolit

A Serie A-ban utolsóként a Sassuolo is megszerezte első győzelmét, az Emilia Romagna-i derbin 3–1-re legyőzte a sereghajtó Parmát.

Az utolsó két helyezett összecsapásán az első félidő derekára kétgólos előnyt szerző Sassuolóban elsősorban Francesco Acerbi góljának örültek a vendégek, a védő egy évet hagyott ki, s legyőzte a hererákot.

A Parma, amelynek szépítő gólját Antonio Cassano szerezte, zsinórban ötödször kapott ki.

Parma–Sassuolo 1–3 (Cassano 78., ill. Floccari 20., Acerbi 23., Taider 52.)

A Cagliari remek első félidőbeli hajrájának köszönhetően már a szünetben 4–0-ra vezetett az Empoli otthonában, a második játékrészben megőrizte előnyét, s a mérkőzést is négy góllal megnyerte.

Empoli–Cagliari 0–4 (Sau 31., Danilo Avelar 36., 38. – a másodikat 11-esből, Ekdal 45+2.)