CONTE: Többen is fáradsággal küzdöttek

Antonio Conte nem volt teljesen elégedett a tegnapi Málta ellen 0-1-re megnyert találkozó után.

A mérkőzés győztes találatát a 24. percben Graziano Pellè szerezte, akinek ez volt az első válogatott meccse.

A szövetségi kapitány ezzel a győzelemmel ugyanakkor megőrizte 100%-os mérlegét, vagyis négy meccs négy győzelem.

A Rai Sportnak adott interjújában Conte elmondta, hogy a Málta elleni mérkőzés alig pár nappal követte a kazahok elleni otthoni összecsapást, így a játékosok nagy része fáradsággal küzdött. Ezért is van azon a véleményen, hogy a válogatott képes ennél sokkal jobb játékra is.

Azonban még fejlődni kell, hogy jobbak legyenek az ellenfél tizenhatosánál, mert a következő mérkőzésen a csoportriválisával, Horvátországgal csapnak össze.

A H jelű csoportot Horvátország és Olaszország vezeti 9-9 ponttal. Az előbbi ugyanakkor jobb gólaránnyal bír (9-0). A csoport rangadójára november 16-ig kell várni, amin pontot mindenképp kellene szerezni, mert aznap csap össze a csoportharmadik norvég és az utolsó azeri csapat is.

Utóbbi mérkőzésen pedig eléggé sanszos, hogy az északiak nyernek, és azért nem ártana, ha maradna pontelőnyünk a harmadikkal szemben.

forrás: azzurri.co.hu