BL: Győzött a Napoli a Marseille vendégeként

A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjának harmadik fordulójában a két forduló után pont nélkül szerénykedő Marseille fogadta a Napolit.

A francia csapat ellen a BL-ben gólt még nem szerző, a sérülése után először a nápolyiak kezdőjében helyet kapó Gonzalo Higuaín nem igazán találta a helyét az első félórában, különösen, hogy csapattársai sem kényeztették el túl sok jó passzal.

A csatár így hát gondolt egy nagyot, és úgy döntött, ha már más nem teszi meg, akkor ő kezd el irányítani. Ennek meg is lett az eredménye a 42. percben. Az argentin nagyon precízen indította José Callejónt a középpálya közepéről, a spanyol pedig higgadtan elhúzta védője mellett a labdát, majd jobbal Mandanda mellett a kapuba bombázott. 0–1

A fordulás után jól kezdett a Marseille és Payet remek fejesével, illetve Gignac löketével az egyenlítést is megszerezhették volna a hazaiak, de Pepe Reine és a Napoli védői jól végezték a munkájukat, így az állás a kezdeti rohamok után sem változott.

A nagy lelkesedés hamar alábbhagyott a francia együttesnél, és a második játékrész első 15 perce után újra a Napoli vette át a kezdeményezést, sőt, az újabb góljukat is megszerezték: Callejón indult meg középen, majd passzolt Hamsíknak, aki azonnal, sarokkal tette is Zapata elé a labdát. A kolumbiai egy gyors állítás után már csavart is a kapura 14 méterről, lövése pedig nagyon szépen elcsavarodott Mandanda mellett. 0–2

A kétgólos hátrány felébresztette a hazaiakat, és a 64 percben még szépíteni is tudtak, miután a mindössze tíz perce a pályán lévő Jordan Ayew 20 méterre a kaputól, egy pattanás után Pepe Reina mellett a kapuba bombázott. 1–2

Az eredmény ezt követően már nem változott, a Napoli begyűjtötte második győzelmét is, azonban Rafa Benítez együttese így is csak a csoport harmadik helyén áll.