Empoli győzelmével az Inter visszaállt az élre

Az Internazionale labdarúgócsapata 1–0-ra nyert Empoliban a bajnokság 18. fordulójában, ezzel újra az első helyen áll.

Az Empoli többször megdolgoztatta Samir Handanovicot az első félidőben, az Interrel a napokban szerződést hosszabbító szlovén kapus azonban állta a sarat. Közvetlenül a szünet előtt a másik oldalon a kapuba került a labda, Mauro Icardi tökéletesen érkezett Ivan Perisic bal oldali beadására. 0–1

Az argentin csatár 12. alkalommal találta el a kaput a Serie A mostani idényében, és nyolcadszor volt eredményes. Ez volt sorozatban a 60. Inter-gól az olasz élvonalban, amelyet külföldi játékos szerzett. Olaszként legutóbb Ranocchia volt eredményes a fekete-kékeknél a bajnokságban, még 2014. december 15-én a Chievo ellen.

Icardi találata elég volt a győzelemhez az Internek, hiszen tizenkettedszer is megőrizte kapuját a góltól ebben a bajnoki kiírásban.

Empoli–Internazionale 0–1 (Icardi 45+1.)