Fekve és sarokkal is ment, újra nyert a Roma!

A bajnokság 22. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Roma Radja Nainggolan, illetve a „farkasoknál” ezen a mérkőzésen bemutatkozó Stephan El Shaarawy egyaránt különleges góljával 2–1-es előnyre tett szert a Frosinone ellen, és Miralem Pjanic gólja után 3–1-re nyert.

A Roma kezdte jobban az összecsapást, és ugyan negyedóra elteltével a vendégek is helyzetig jutottak, a hazaiak fölénye góllá érett a 18. percben. A találathoz elsősorban Radja Nainggolan harcossága és helyzetfelismerése kellett, aki a tizenhatoson belülre érve úgy tűnt, elveszíti a labdát, ám gyorsan reagált, és estében kapura lőtt. Nicola Leali kézzel akart hárítani, és ez lett a veszte, nem tudta védeni a középre tartó lövést. 1–0

Gyorsan reagált az újonc együttes, Raman Chibsah kiugratásával Daniel Ciofani iramodott meg, és ugyan Ervin Zukanovic kis híján megakasztotta, a vendégek csatára technikás mozdulattal megtartotta a labdát, és Wojciech Szczesny lába között a kapuba helyezett. 1–1

Kihúzta a szünetig a Frosinone, pedig a hazai csapat ebben a szezonban az első játékrészben még nem lőtt ennyiszer (13) a kapu felé. A fordulás után viszont két új szerzemény révén egy remek akciót követően újra előnybe került Luciano Spalletti legénysége: Zukanovic adott be balról, Stephan El Shaarawy – aki az ősz során egyszer sem talált be bajnokin a Monaco mezében! – pedig parádés mozdulattal, sarokkal pörgetett a jobb alsóba. 2–1

Küzdöttek, harcoltak a sárga mezesek, de a játék képe alapján nem volt reális esélyük a pontszerzésre, és a 84. percben el is döntötte a meccset a hazai gárda. Az Edin Dzekót váltó Francesco Totti Miralem Pjanicot hozta lövőhelyzetbe, és ő a jobb alsóba helyezett. 3–1

A Roma december 20., három döntetlen és egy vereség után újra bajnokit nyert – először a visszatérő Spallettivel.

AS Roma–Frosinone 3–1 (Nainggolan 18., El Shaarawy 48., Pjanic 84., ill. Ciofani 24.)