International Champions Cup: A Chelsea legyőzte az Intert

Az angol csapat a meccs utolsó fél órájában emberhátrányban játszó Internazionalét győzte le 2–0-ra.

Az angol és az olasz csapat az indianapolisi Lucas Oil Stadionban 42 ezer néző előtt mérkőzött meg egymással, és a „kékek” gyorsan előnyre tettek szert Oscar révén.

A brazil egy kontrát követően Victor Moses passzából remek tekeréssel vette be a kaput 18 méterről 1-0.

A 29. percben Eden Hazard növelte a londoniak előnyét, amikor 11-eshez jutott José Mourinho csapata, és a belga támadó higgadtan helyezett a kapuba
2-0.

A Chelsea a beszámolók szerint meggyőzően játszott, és akár több góllal is nyerhetett volna, ráadásul az Inter az utolsó fél órát emberhátrányban szerepelt, miután a játékvezető az 58. percben kiállította Hugo Campagnarót. Az argentin védő John Terrynek rúgott oda meglehetősen csúnyán, amiért még a barátságos hangulatban is járt a piros.

A Chelsea továbbra is százszázalékos a felkészülés során, negyedik meccsét is megnyerte a nyáron, következő ellenfele pedig az AC Milan lesz.

Chelsea (angol)–Internazionale (olasz) 2–0 (Oscar 13., Hazard 29. – 11-esből)