EL: A Liberec meglepte az Udinesét

A cseh Liberec négyszer találta el Ivan Kelava kapuját, ebből három gól lett, így Olaszországban 3–1-re legyőzte az Udinesét az Európa-liga utolsó selejtezőkörének első mérkőzésén.

Az ukrán Szerhij Ribalka már a 16. percben előnyhöz juttatta a vendégeket, de Gabriel Silva még az első félidőben egyenlített, és úgy tűnt, nem lesz meglepetés.

Csakhogy a fordulás után a csehek még kétszer betaláltak, és ezzel kétgólos előnyt szereztek a hazai visszavágóra.

Az Udinese összesen 26-szor célozta meg a cseh kaput, ami rekord egy meccsen ebben az El-kiírásban, de csak tízszer találta el, és csak egy gólt szerzett.

RÁJÁTSZÁS, 1. MÉRKŐZÉS

Udinese (olasz)–Liberec (cseh) 1–3 (Gabriel Silva 35., ill. Rybalka 16., Delarge 49., Kusnír 83.)