BL: Eindhoveni döntetlennel is előnyben a Milan

A labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörének egyik legnagyobb érdeklődéssel várt párharcát az olasz AC Milan és a holland PSV Eindhoven vívja egymással.

Az első találkozón a Milan idegenben 1–1-es döntetlent ért el, a gólokat Stephan El Shaarawy és Tim Matavz szerezte.

Természetesen az olasz Milan számít a PSV elleni BL-selejtező nagy esélyesének, még úgy is, hogy a hollandok már öt tétmérkőzést vívtak az idén, az olaszok pedig egyetlen egyet sem. Az eindhoveniek kezdték jobban a találkozót, Adam Maher az első percben csak milliméterekkel pörgetett a bal alsó mellé. A PSV-védelem azonban nem azokat az időket idézte, amikor Ernest Faber, Gheorghe Popescu, Arthur Numan és Jan Heintze, vagy Eric Gerets, Ivan Nielsen, Berry van Aerle és Ronald Koeman alkotta: az első 15. percben egyesült erővel kétszer is ziccerhez segítették a hollandok Stephan El Shaarawyt, aki második lehetőségével élni tudott. 0–1!
Nem sokkal később Kevin-Prince Boateng emelését éppen csak a lécre tudta tolni Jeroen Zoet kapus, de nehogy azt higgyük, hogy összeroskadtak az eindhoveni fiatalok, mert szép lassan átvették az irányítást, az első félidőben messze Christian Abbiati volt csapata legjobbja, ötpercenként kellett nagyot védenie valamelyik sarok előtt. Bizony, a PSV fiataljai nem sokat vacakoltak, egy gyors csel után a 16-os környékéről gondolkodás nélkül lőttek. Egyre pontosabban, a peches Maher a 37. percben megrezgette a lécet, miközben a Milan messze került attól, hogy helyzetet tudjon kidolgozni.

A szünet után kissé álmosan kezdtek a felek, majd El Shaarawy hagyott ki két kisebb ziccert. A 60. percben, ha nem is a semmiből, de a darálós, lüktető mezőnyjátékból egyenlíteni tudott a PSV: Abbiati csak kiütni tudta Jeffrey Bruma bombáját, Tim Matavz pedig közelről a kapuba fejelt. 1–1

Az olaszok elérkezettnek vélték az időt, hogy elkezdjék húzni magát az időt, és innentől még inkább a védekezésre koncentráltak – a hajrára fordulva a hazai védő, Karim Rekik így is szabadon fejelhetett az ötösről kapura, de csúnyán célt tévesztett.

A cserejátékosok közül Andrea Poli igyekezett legjobban, de nem tudott túljárni Zoet eszén – amikor befejeződött a mérkőzés, döntetlennel, a PSV átlagéletkora 22 év alá süllyedt. Lelkesen, néha sziporkázóan ötletesen és villámgyorsan futballoztak a holland fiatalok, de a rutinosabb Milan ellen ennyi kevés volt ma a győzelemhez. Döntetlen, de előnyben az olasz csapat.