A Roma zsinórban hetedszer is nyerni tudott

A Serie A 33. fordulójában az AS Roma hazai pályán 3–1-re legyőzte az Atalantát, így zsinórban a hetedik bajnoki mérkőzését is meg tudta nyerni.

A Roma ellentmondást nem tűrő játékkal rukkolt elő az első féldiőben, az Atalanta az első húsz percben a saját térfelét is alig-alig tudta átlépni.

Ennek meg is lett az eredménye, mert a hazai pályámn játszó fővárosiak már a 13. percben megszerezték a vezetést. Dodô kapott labdát a bal oldalon, amit valahogy még vissza tudott kanalazni középre az alapvonal közeléből, Fransesco Totti nem tudott játékba avatkozni, végül Rodrigo Taddei lőtt 16 méterről a kapu bal oldalába. 1–0

A vendégek a félidő második részében több támadást is végig tudott vinni, de igazán negy helyzetbe nem tudtak kerülni, míg a Roma a szünet előtt megduplázta előnyét. Totti emelt remek ütemben Daniele De Rossi elé, aki önzetlenül kiszolgálta Adem Ljajicsot, aki hét méterről lőtt a kapu közepébe. 2–0

A második félidő elején az Atalanta gyorsan szépíthetett volna, Germán Denisnek két cselt követően már csak az üres kapuba kellett volna lőnie, de De Rossi a semmiből ott termett, és hatalmasat mentett az ötös vonalánál. A Roma gyorsan vissza is tért az első félidőben látott játékához, és jóval többet birtokolta a labdát az ellenfelénél, majd a 63. percben újabb gólt szerzett. Totti sarkazását követően Ljajics ugratta ki Gervinhót a leshatáron, aki ezt követően tizenegy méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 3–0

Tottiék közel álltak ahhoz, hogy még több gólt szerezzenek, de Ljajics lövését követően a bal oldali kapufa mentett, míg Gervinho hatalmas ziccerben képes volt öt méterről a kapu mellé lőni senkitől sem zavartatva. Az Atalanta nem sokkal később a semmiből szépíteni tudott, Yohan Benalouane jobb oldali beadását követően Giulio Migliaccio fejelt a jobb alsó sarokba 11 méterről. 3–1

Több gól már nem született, a Roma sima győzelmet aratott, és továbbra is üldözi az éllovas Juventust.

AS Roma–Atalanta 3–1 (Taddei 13., Ljajics 44., Gervinho 63., ill. Migliaccio 78.)