Bajnokok kupája: Bronzérmes a Milan

A spanyol Real Madrid labdarúgócsapata nyerte meg a Bajnokok Kupája elnevezésű, nyolccsapatos felkészülési tornát, miután a tengerentúli döntőben kétgólos győzelmet aratott az angol Chelsea ellen.

A torna bronzérmes az olasz AC Milan lett, amely a amerikai LA Galaxy ellen győzött, szintén két góllal.

A bronzmeccsen a Milan az ellenfél térfelén szerzett labdából indított kontrával szerzett vezetést a 17. percben. Mario Balotelli megkapta a labdát, befordult a védője mellett, majd 8 méterről a kapuba lőtt (1–0).

Visszafogott, kimért gólöröme, pókerarca egy új Balotellit sejtet, valószínű a szigorú spanyol etikett szabályait tanulmányozta a nyári szabadidejében.

A második olasz gólnál a 40. percben szintén a Galaxy tizenhatosának előterében folyt a játék, az amerikaiak nem tudtak felszabadítani, a tizenhatos vonal jobb oldali sarkánál labdához jutó Mbaye Niang pedig tolt egyet, majd kilőtte a hosszú, jobb alsót (2–0).